ChristenUnie-SGP wil dat gemeente in gesprek gaat met maatschappelijke organisaties in Woerden. Hiermee wil men ideeën en adviezen vergaren, waarmee de gemeentelijke begroting structureel sluitend gemaakt kan worden.

Er is namelijk een ombuiging van zo’n drie miljoen euro nodig. Om dit voor elkaar te krijgen wil de ChristenUnie-SGP dat de gemeente een bijeenkomst organiseert, waarbij maatschappelijke organisaties uit Woerden uitgenodigd worden om hun kennis te delen met de gemeenteraad.

Fractievoorzitter Simon Brouwer noemt het een gevoelig en belangrijk onderwerp. Hij hoopt met Woerdense organisaties, zoals dorps- en wijkplatforms, de ondernemersvereniging, culturele instellingen en het sociaal domein in gesprek te gaan en input op te halen.

Het voorstel van de partij werd raadsbreed gesteund. De bijeenkomst wordt nu in april 2020 gehouden.