Naar schatting van onderzoeksbureau Locatus in Woerden is momenteel bijna dertig procent van de non-food winkels in Nederland gesloten in verband met de coronacrisis. Zo’n twintig procent heeft aangepaste openingstijden. De overige vijftig procent is gewoon open.
In totaal zijn er circa negentigduizend winkels in Nederland. Locatus schat in dat er inmiddels vijftien- tot twintigduizend winkels de deuren hebben gesloten.
Het gaat hoofdzakelijk om winkels die nu niet direct noodzakelijke artikelen verkopen, zoals mode- en luxeartikelen. Vanwege het coronavirus is het niet mogelijk goed onderzoek te doen. Daarom is een inschatting gemaakt op basis van het aantal gesloten winkels in de Slotlaan in Zeist.
Winkels die veelal wel open blijven zijn supermarkten, drogisterijen, speelgoedzaken en elektronicawinkels. Dit omdat er momenteel veel vraag is naar producten die dit soort zaken verkopen.