Sinds deze maand komt een groepje jongvolwassenen met een licht verstandelijke beperking weer bij elkaar in De Plint voor een kookclub.

Door corona heeft de club ruim een jaar stil gelegen, terwijl elkaar ontmoeten voor deze doelgroep juist heel belangrijk is. “Deelnemers misten het vooral om iets leuks te doen,” vertelt Ellen Vossen van Hart voor Woerden. Daarom probeerde de organisatie in september tevergeefs weer voorzichtig op te starten.

Door de oplopende besmettingscijfers moest de club weer stoppen. Dit keer hebben ze meer succes en komen elke woensdag ongeveer acht deelnemers bijeen. Nog niet om te koken, maar wel om te kletsen en een spelletje te doen.

Ellen Vossen: “De groep kan weer een lolletje hebben en krijgt weer meer mensen te zien dan alleen hun ouders of medebewoners.”